studio dentis - ESTETINĖS ODONTOLOGIJOS KLINIKA

 

Vaikų dantų priežiūra

 

Kada reikia pradėti valyti dantukus?

Ką tik išdygusius vaikučio dantukus jau reikia pradėti valyti - tai galima daryti drėgna marle, spec. servetėle ar švariu audeklu ryte ir ypač vakare, einant miegoti. Taip valyti galima tol, kol jų paviršius lygus, paprasta anatomine struktūra, kol neišdygę pirmieji pieniniai krūminiai dantukai - maždaug iki 1 metų amžiaus. Vėliau jau reikia įsigyti minkštą vaikišką dantų šepetuką (pagal vaiko amžių) ir taip valyti dantukus. Pradžioje nenaudoti jokios dantų pastos - svarbu, kad vaikas suprastų jog dantukus reikia prižiūrėti.

Vaikų dantų priežiūra

Kada ir kaip naudoti vaikiškas dantų pastas?

Kol vaikas išmoks teisingos burnos higienos , reikia naudoti befluores vaikiškas pastas, kad vaikas išmoktų skalauti jos nenuryjant. Naudojant fluoro turinčios vaikiškas dantų pastas - pradžioje reikia tik suvilgyti dantų šepetėlio šerelius ir tik po pusės metų dėti pastos pagal mažylio rankos mažojo pirštelio nago ilgį. Kokio dydžio nagas tiek ir pastos dedama, augant vaikui nagas ilgėja ir didėja pastos kiekis.

Kaip valyti dantukus?

Kad ir kokie protingi pagal amžių būtų Jūsų vaikai, patys gerai išvalyti savo dantukų nesugeba. Remiantis gausiais tyrimai, tėveliai turėtų valyti ar aktyviai padėti valyti savo mažylių dantukus maždaug iki 7metų amžiaus. Dantis reikia valyti du kartus per dieną po 2-3min. Pastebėję ant vaiko dantukų paviršiaus dėmes (gelsvas, rudas) reikalinga tuoj pat parodyti gydytojui odontologui ir reguliariai pas jį lankytis.

Ar reikia gydyti pieninius dantukus?

Sveiki pieniniai dantys vaikui yra labai svarbu.
Pieniniai dantys išlaiko ir sudaro burnoje tarpus, kurie reikalingi dygstant nuolatiniams dantims, padeda vystytis vaiko žandikauliui ir formuoja veidą, turi įtakos augimui ir svoriui. Pieniniai dantys turi įtakos vaiko virškinimo organų sistemos veiklai, nes maistas yra gerai sukramtomas. Sveiki pieniniai dantys sudaro ir sveiką aplinką nuolatinių dantų formavimuisi. Todėl pieninius dantukus būtina prižiūrėti ir gydyti, nes sugedę pieniniai dantys yra potencialus infekcijos židinys vaiko organizme, o per anksti jų netakus gali atsirasti nuolatinių dantų sąkandžio problemų.

Silantai. Kuo jie naudingi?

Silantais padengiamos dantų vagelės, taip sudaromas barjeras dantų apnašoms pažeisti emalį. Paprastai silantai naudojami nuolatiniams dantims saugoti. Procedūra visiškai neskausminga. Mediciniškai vertinama kaip labai gera ėduonies profilaktikos priemonė.