studio dentis - ESTETINĖS ODONTOLOGIJOS KLINIKA

 

Nėščiųjų dantų priežiūra

 

Prasta burnos ertmės higiena

Nėščios moterys labiau rūpinasi būsimu kūdikiu, nei pačios savimi. Dažniausiai užmiršta išsivalyti dantis, o juos šiuo laikotarpiu reikėtų valyti ypač atsakingai, kadangi nėštumo metu dėl hormoninių pokyčių dantenos tampa jautresnės vietiniams dirgikliams - apnašoms. Prasta burnos higiena, labai daug apnašų ypatingai kenkia toms nėščioms moterims, kurios blogai jaučiasi. Todėl gali pasireikšti išplitusi arba lokalioji dantenų hyperplazija, vadinamasis nėščiųjų gingvitas. Dantenos paburksta, parausta, jas skauda. Prisilietus dantų šepetėliu prasideda kraujavimas. Dauguma moterų nustoja valytis dantis galvodamos, kad tai praeis savaime. Tai dar labiau pakenkia burnos ertmės higienai. Gingivitas nėščiosioms dažniausiai išsivysto tarp trečio ir devinto nėštumo mėnesio.

Nėščiųjų vėmimas ir dantys

Yra moterų, kurios, esant nėštumo toksikozei, negali valgyti kai kurių maisto produktų, jas pykina, moterys dažnai vemia. Vėmimas kenkia dantims. Dėl rūgštinės terpės susidarymo gali prasidėti dantų emalio erozijos. Jei nesilaikoma burnos ertmės higienos, ant dantų atsiranda daug apnašų ir gali išsivystyti demineralizacija, o vėmimams kartojantis - ir aktyvus daugybinis ėduonis. Todėl po vėmimo burną  rekomenduojama išskalauti vandeniu su soda (stiklinė vandens su vienu arbatiniu šaukšteliu sodos) ar pienu. Po vėmimo nerekomenduojama iš karto valytis dantų, nes tai gali pažeisti danties emalį.

Kada reikėtų apsilankyti pas gydytoją odontologą?

Būtina reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, atlikti profesionalią burnos ertmės higieną: pašalinti susidariusius dantų akmenis, apnašą. Geriausia būtų, kad moteris prieš pastodama susirūpintų savo burnos ertmės sveikata. Dar prieš nėštumą reikėtų susitaisyti ėduonies pažeistus dantis, pakeisti abejotinas plombas. Jeigu reikalingas dantų gydymas nėštumo metu, tai geriausia daryti per antrą nėštumo trimestrą. Tai - saugiausias nėštumo laikotarpis, kai odontologai gali taisyti dantis. Per pirmąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą suteikiama tik būtiniausia odontologinė pagalba (prieš tai pasitarus su gydytoju - ginekologu).

Kaip prižiūrėti dantis

  • dantis valykite bent du kartus per dieną minkštu šepetėliu;
  • naudokite fluoro turinčią dantų pastą;
  • ypač kruopščiai valykite dantų paviršių ties dantenomis;
  • nepamirškite naudoti tarpdančių siūlo;
  • reguliariai lankykitės pas odontologą per visą nėštumą ir po gimdymo.

nėsčiūjų dantų priežiūra