studio dentis - ESTETINĖS ODONTOLOGIJOS KLINIKA

 

Estetinis plombavimas

 

Estetinis plombavimas (meninė dantų restauracija). Kas tai?

Tai galimybė patikimai ir funkcionaliai atkurti prarastus danties audinius. Vieno vizito pas gydytoją metu galima restauruoti 4-6 dantis. Todėl jau po pirmojo apsilankymo Jūs akivaizdžiai pasikeisite - Jūsų šypsena bus tokia, apie kokią svajojate!

Atliekant estetinį plombavimą, prarasti danties audiniai atkuriami taip, kad savo forma, spalva, skaidrumu, paviršiaus mikrostruktūra prilygtų natūralaus danties vaizdui net ir esant skirtingam apšvietimui. Dirbame naudodami aukščiausios kokybės (sertifikuotas) plombines medžiagas, kurios savo fizinėmis savybėmis - tvirtumu, sukibimu su dantimi, dilumu ir kt. - prilygsta natūralaus danties audinio savybėms, o platus atspalvių parinkimas suteikia galimybę atkurti individualų Jūsų danties grožį.

Atlikus nuskausminimą, procedūra nesukels diskomforto. Jos metu taikoma tausojanti preparavimo technika: pašalinami pažeisti ir demineralizuoti danties audiniai, dantys nešlifuojami, todėl išsaugomas jų gyvybingumas, o jeigu reikia - lengvai koreguojami.
Siekiant užtikrinti restauracijos ilgaamžiškumą ir kokybę, estetinio plombavimo metu naudojama drėgmei nelaidi guma - koferdama, tokiu būdu gydomo danties darbo laukas apsaugomas nuo seilių, dantenų sekreto, kvėpuojant susidarančių garų ir kt.

Viso to ir, svarbiausia, gydytojų profesinio meistriškumo dėka šypsositės svajonių šypsena!

Estetinis blombavimas

Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas atliekamas, jeigu dantys pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nuskilę, nudilę, taip pat norint panaikinti tarp dantų esančius tarpus ar kai danties padėtis yra nelygi. Visa tai galima sutvarkyti estetinio plombavimo būdu. Estetinio plombavimo negalima atlikti, kai pažeidimas yra giliai po dantenomis, pažeista danties šaknis,beveik nelikę danties vainiko audinių.
Tokiais atvejais siūlome estetinį protezavimą.

Kiek trunka procedūra?

Procedūros trukmė priklauso nuo atkuriamų dantų skaičiaus, darbo sudėtingumo ir komplikuotumo. Jeigu reikia restauruoti 4-6 dantis, procedūra gali užtrukti 5-7 valandas. O kad laikas neprailgtų, pasiūlomi video akiniai. Procedūros metu galėsite pažiūrėti Jums patinkantį filmą.

Atlikus priekinių dantų restauraciją, būtina kontrolinė apžiūra po 2-4 savaičių. Jos metu įvertinamas estetinio plombavimo rezultatas - spalva, plombinės medžiagos sukibimas, gleivinės būklė ir kt. Apžiūros metu gydytojas odontologas, atsižvelgdamas į Jūsų pastabas, gali pasiūlyti atlikti korekciją.

Kaip galite jaustis po estetinio plombavimo procedūros?

Jūs galite jaustis neįprastai, gali neaiškiai tartis kai kurie garsai (ypač jei buvo uždaromi tarpai, tiesinama dantų padėtis ar atliekama kita sudėtinga restauracija).

Plombuotų dantų spalva gali būti netolygi: plombuojant dantys izoliuojami drėgmei nelaidžia guma (koferdama), todėl darbo metu jie išdžiūsta ir pastebimas spalvos skirtumas. Tačiau per keletą dienų dantys vėl prisigeria drėgmės ir spalva atsistato.
Po estetino plombavimo gali jaustis dantenų maudimas, atsirasti paraudimas, nežymus kraujavimas valant, gali būti dantų jautrumas.
Adaptacinis periodas gali užtrukti iki dviejų savaičių, kai kuriais atvejais ir ilgiau.
Plombavimo dieną nerekomenduojama vartoti dažančių maisto produktų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių ...).

Kaip prižiūrėti estetiškai plombuotus dantis?

Įprastas dantų valymas šepetėliu ir pasta, tarpdančių valymas higieniniu siūlu. Nepatartina naudoti kieto dantų šepetėlio ir pastų turinčių stipresnių ambrazyvinių medžiagų (t. y. balinamųjų ar su mikrogranulėmis), nes taip greičiau suardomas nupoliruotas plombuoto danties paviršius, nelieka blizgesio. Rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, taip pat estetiškai plombuotų dantų poliravimą (t. y. atnaujinti paviršiaus blizgesį).

Restauracijos ilgaamžiškumas

Bet kuris pasirinktas restauracijos būdas turi savo tarnavimo laiką (neteisinga būtų manyti, kad dantis sutaisomas visam gyvenimui).
Estetinis plombavimas gali tarnauti 8-10 metų ir ilgiau. Tačiau restauracijos ilgaamžiškumas priklauso ir nuo paties žmogaus pastangų - teisingos dantų priežiūros. Būtina kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną bei restauruotų dantų poliravimą.
Gera individuali burnos higiena, taisyklingas dantų valymas pasta ir šepetėliu, tarpdančių valymas higieniniu siūlu - užtikrins ir restauracijos ilgaamžiškumą.