studio dentis - Aesthetic Dentistry Clinic

 

Pregnancy calendar Winter 2008-2009

 

Article in Lithuanian.

Moteris.jpgDiana Sušinskaitė - Bučinskienė
ESTETINĖS ODONTOLOGIJOS KLINIKOS „STUDIO DENTIS"
GYDYTOJA ODONTOLOGĖ,
TAIKOS G. 104-54, VILNIUS,
TEL. (8 ~ 5) 2 12 99 99, MOB. TEL. 8 612 21100

I. Papasakokite apie dantų balinimo procedūrą? Ar ji nekenksminga?

Dantis galima balinti dviem būdais - namuose ir odontologijos kabinete. Darydamas tai namuose, pacientas naudoja specialiai jam pagamintas dantų kapas (t. y. skaidri, elastinga priemonė, glaudžiai apgaubianti dantis). Jos pripildomos specialaus balinimo gelio ir uždedamos ant dantų. Geriausia dėti nakčiai (6-8 valandoms). Balinti rekomenduojama iki 10 naktų.

Odontologijos kabinete dantys gali būti balinami lazeriu arba sistema „Zoom". Procedūros metu specialia priemone apsaugomos dantenos, dantys tepami specialia balinamąja medžiaga ir veikiami lazeriu arba šviesos spinduliais (sistemos „Zoom" atveju). Trunka 1-1,5 val.

Rezultatas priklauso nuo dantų struktūros, audinio spalvos ir kt. Išlieka 1-3-ejus metus, kitą procedūrą atlikti rekomenduojama ne anksčiau kaip po metų. Kiekvienąkart būtina gydytojo konsultacija. Jei dantys pažeisti ėduonies, pleištinių defektų, emalio erozijų, dantenų, periodonto ligų, balinti nerekomenduojama. Taip pat turėtų palaukti nėščios, maitinančios moterys ir vaikai iki 16 metų. Beje, tik atlikus procedūrą, dantys kurį laiką gali būti jautresni. Balinamoji medžiaga veikia tik sveiką audinį - plombų, vainikėlių spalvos nepakeis.

II. Dantenos labai kraujuoja, ypač valantis dantis. Dantys pasidarė jautrūs. Ką daryti?

Reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą, nes kraujuojančios dantenos gali būti net tam tikrų ligų priežastis. Jei kraujuoja tik valantis dantis - galbūt šepetėlis per kietas ar netaisyklingi judesiai (taip pažeidžiamos dantenos). Pakraujuoti gali ir dėl nekokybiškų plombų, kabančių jų kraštų, netvarkingų protezų. Ir dėl ant dantų susikaupusių apnašų. Todėl kartą per pusmetį ar metus reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą. Jei į kraujavimą nekreipsite dėmesio, gali prasidėti dantenų uždegimas (jos paburksta, kraujuoja), periodonto pažeidimas (ima tirpti kaulas, irti dantį supantys raiščiai ir t. t.). Dantenos gali kraujuoti, kai trūksta vitaminų, nusilpus organizmo imuninei sistemai, sergant kraujo, kepenų ligomis, cukriniu diabetu ir kt.

III. Ar šiais laikais dar paklausūs prie dantų klijuojami deimančiukai?

Man gražiausia šypsena - sveiki ir sutvarkyti dantys, įvairių formų ir spalvų deimančiukai - skonio reikalas, beje, jų populiarumo banga jau praėjo.

IV. Ištraukti du vienas šalia kito esantys dantys. Ką siūlytumėte dėti - tiltuką ar danties implantus? Kas moderniau, patikimiau?

Siekiant išsaugoti kaulą, nepažeisti greta esančių dantų audinių, pirmenybė teikiama implantams. Tinkamiausią sprendimą priima gydytojas odontologas - ortopedas. Tiek implantas, tiek tiltukas tarnauja maždaug 10-15 metų. Tačiau kiek iš tikrųjų laikys šios priemonės, priklauso ir nuo paciento burnos ertmės priežiūros, bendros organizmo būklės.

V. Kas yra estetinis plombavimas? Kada jis rekomenduojamas? Kiek trunka? Ar ilgai tarnauja?

Estetinis plombavimas yra galimybė funkcionaliai ir patikimai atkurti prarastus danties audinius, kai jie pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nuskilę, nudilę, norint panaikinti tarp dantų esantį didelį tarpą. Per vieną vizitą gali būti restauruojami 4-6 dantys (tai trunka 6-7 val.). Šiuolaikinės plombos savo savybėmis - tvirtumu, sukibimu su dantimi, dilimu ir kt. - primena natūralaus danties audinį. Procedūros metu tausojami natūralūs danties audiniai, jie nešlifuojami, dantys išlieka gyvybingi, o prarasti atkuriami taip, kad forma, spalva, skaidrumu, paviršiaus struktūra prilygtų natūraliems. Prieš imdamasis darbo, gydytojas nustato burnos ertmės ir dantų būklę. Estetiškai plombuoti galima ir priekinius, ir krūminius dantis, išskyrus tuos atvejus, kai pažeidimas yra giliai po dantenomis, kai netinkama danties šaknis. Jei nesutvarkyti krūminiai dantys, jų nėra arba neatkurtas sąkandžio aukštis, pirmiausia rekomenduojama pašalinti šiuos defektus, o tik tada restauruoti priekinius dantis. Estetinio plombavimo poveikis, jei dantys taisyklingai prižiūrimi, gali išlikti apie 10 metų.